Державна науково-педагогічна бібліотека України імені Василя Олександровича Сухомлинського

БібліотекаВОСух
   Група магістрів спеціальності «Початкова освіта» факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, згідно з програмою науково-дослідної практики, відвідала Державну науково-педагогічну бібліотеку України імені В.О.Сухомлинського.

Науковий співробітник бібліотеки Світлана Іванівна Глазунова провела ознайомлювальну лекцію про створення бібліотеки, її історію та основні вектори розвитку, внесок у науково-педагогічний та професійний розвиток освіти України. Цікавою стала інформація про надання статусу бібліотеці імені Василя Олександровича Сухомлинського, відомого українського вченого, педагога. У бібліотеці функціонує читальна зала, де вміщено понад 5000 видань Павлиського педагога, які зібрала й систематизувала дружина, Ганна Іванівна, і передала у бібліотеку для вивчення й впровадження педагогічних ідей Сухомлинського. Несподіваною для нас була зустріч з онукою Сухомлинського – Лесею Віталіївною. Зворушливими були її цікаві розповіді про дідуся, його гуманістичні погляди на навчання і виховання дітей, про те, що педагогічні методики, застосовувані Сухомлинським, підтримуються не тільки в Павлиші, на його батьківщині, а й в Китаї, Японії та інших країнах. Ми довідалися також, що перші його праці видавалися і за межами України, зокрема, «Серце віддаю дітям» – в Німеччині. Насамкінець, переглянули фільм про життя і творчість педагога-новатора.
БібліотекаВОСух 2   Особливо вразила нас кімната-музей рідкісної книги, яку презентувала Руслана Іванівна Палійчук, завідувач сектору рідкісних видань. Ми мали можливість доторкнутися до історії творення книги, особливості оформлення; про секрети поліграфічного видання, а також ознайомилися з книгами минулої доби, серед яких: «Філософія» Сенеки Л. А. (1615), «Католицька Біблія» (1714), «Граматка» (1857), «Український буквар» Русової С. (1906).
   Для магістрів-дослідників корисними стали рекомендації бібліографів із застосування нових технологій користування електронними ресурсами бібліотеки, дисертаційним фондом. Майстер-клас із користування тематичним та алфавітним каталогами провела Лариса Іванівна Самчук, завідувач відділу наукової інформаційно-бібліотечної діяльності. Вона детально розкрила секрети пошуку наукових видань та поділилась методами роботи з науковими джерелами.

Студенти-магістри спеціальності «Початкова освіта» факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова

Server Time: 2018-07-16 14:18:56